O marce Sensodyne
"We're dedicated to creating a future where every life is sensitivity-free"

Nasza historia

1961

1961

Sensodyne® Classic — pierwsza pasta do zębów z chlorkiem strontu zmniejszająca wrażliwość trafia do sprzedaży w USA i Wielkiej Brytanii. Chlorek strontu pomaga blokować kanaliki zębinowe.

1980

1980

Sensodyne Fluoride, pierwsza pasta do zębów zawierająca azotan potasu (zmniejszający przewodnictwo nerwów w obrębie zęba), trafia do sprzedaży. Jej skuteczność w łagodzeniu bólu (przy stosowaniu dwa razy dziennie) została klinicznie potwierdzona.

2006

2006

Pasta do zębów Sensodyne ProSzkliwo trafia do sprzedaży. Jej udoskonalona fluorkowa formuła pomaga zapobiegać kwasowej erozji szkliwa zębów.

2010

2010

Pasta do zębów  Sensodyne® Odbudowa i Ochrona, zawierająca 5% preparatu NovaMin i fluorku sodu, trafia do sprzedaży. Pomaga odbudować wrażliwe obszary zębów.

Nauka

Jako liderzy w walce z wrażliwością zębów, angażujemy się we współpracę z instytucjami naukowymi i laboratoriami. Dzięki tym relacjom możemy lepiej zrozumieć istotę wrażliwości zębów i jej wpływ na ludzkie życie. Opierając wszystkie swoje działania na osiągnięciach nauki, możemy nieustannie wykorzystywać najnowsze innowacje z tego obszaru i pomagać coraz większej liczbie ludzi wygrać z bólem wywoływanym wrażliwością zębów. 

Nauka

Technologie łagodzenia wrażliwości

Nasi naukowcy opracowali szereg specjalnych technologii do zastosowania w pastach Sensodyne® (takie jak wykorzystanie azotanu potasu, preparatu NovaMin™ czy fluorku cynawego) w celu łagodzenia wrażliwości zębów. Technologie te działają na zasadzie ochrony odsłoniętej zębiny.