O marce Sensodyne

Informacje o marce Sensodyne

O nas

Jesteśmy najczęściej rekomendowaną przez lekarzy dentystów najlepiej sprzedającą się w wielu krajach na całym świecie marką na wrażliwe zęby, wybieraną przez miliony ludzi*. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — udowodniono, że nasze pasty do zębów Sensodyne® łagodzą ból spowodowany wrażliwością zębów i zapewniają długotrwałą ochronę przy szczotkowaniu dwa razy dziennie.

*QuintlessIMS, Badanie zachowań rekomendacyjnych stomatologów, grudzień 2016.

Nasza wizja

  Naszym celem jest przyszłość bez bólu wywołanego wrażliwością zębów

"We're dedicated to creating a future where every life is sensitivity-free"

Nasza historia

1961

1961

Sensodyne® Classic — pierwsza pasta do zębów z chlorkiem strontu zmniejszająca wrażliwość trafia do sprzedaży w USA i Wielkiej Brytanii. Chlorek strontu pomaga blokować kanaliki zębinowe.

1980

1980

Sensodyne® Fluoride, pierwsza pasta do zębów zawierająca azotan potasu ((zmniejszający przewodnictwo nerwów w obrębie zęba), trafia do sprzedaży. Jej skuteczność w łagodzeniu bólu (przy stosowaniu dwa razy dziennie) została klinicznie potwierdzona.

2006

2006

Pasta do zębów Sensodyne® ProSzkliwo trafia do sprzedaży. Jej udoskonalona fluorowa formuła pomaga zapobiegać kwasowej erozji szkliwa zębów.

2010

2010

Pasta do zębów  Sensodyne® Odbudowa i Ochrona, zawierająca 5% preparatu NovaMin i fluorku sodu, trafia do sprzedaży. Pomaga odbudować wrażliwe obszary zębów.

Nauka

Jako liderzy w walce z wrażliwością zębów, angażujemy się we współpracę z instytucjami naukowymi i laboratoriami. Dzięki tym relacjom możemy lepiej zrozumieć istotę wrażliwości zębów i jej wpływ na ludzkie życie. Opierając wszystkie swoje działania na osiągnięciach nauki, możemy nieustannie wykorzystywać najnowsze innowacje "z tego obszaru nauki i pomagać coraz większej liczbie ludzi wygrać z bólem wywoływanym wrażliwością zębów. 

Nauka

Technologie łagodzenia wrażliwości

Nasi naukowcy opracowali szereg specjalnych technologii do zastosowania w pastach Sensodyne® (takie jak wykorzystanie azotanu potasu, preparatu NovaMin™ czy fluorku cynawego) w celu łagodzenia wrażliwości zębów. Technologie te działają na zasadzie zmniejszania bólu nerwów zębów lub ochrony odsłoniętej zębiny.