Leczenie wrażliwości

Leczenie wrażliwych zębów u dentysty

Leczenie wrażliwości

Leczenie wrażliwych zębów u dentysty

Rola Twojego dentysty

Dentysta może stwierdzić, czy cierpisz na nadwrażliwość zębiny. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z zębami, zawsze konsultuj je ze swoim stomatologiem. Dentysta doradzi Ci, jak najlepiej dbać o wrażliwe zęby oraz w jaki sposób, jak często i kiedy je szczotkować. Jeśli uważasz, że grozi Ci kwasowa erozja szkliwa, zapytaj swojego dentystę, jak jeść potrawy i pić napoje zawierające kwasy, które są tak częste we współczesnej diecie. Możesz też wypróbować pastę do zębów opracowaną specjalnie z myślą o ochronie zębów przed kwasową erozją szkliwa, np. Sensodyne ProSzkliwo.

Dlaczego specjaliści polecają produkty Sensodyne?

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1961 roku pasta do zębów Sensodyne stała się najczęściej polecaną przez dentystów pastą na wrażliwość zębów — rekomenduje ją aż 9 na 10 specjalistów*. Udowodniono, że szczotkowanie zębów pastą Sensodyne dwa razy dziennie łagodzi ból spowodowany wrażliwością zębów. 

Badania naukowe zawsze stanowiły podstawę rozwoju marki Sensodyne i dzięki nim pasty Sensodyne są tak skuteczne. Na przestrzeni lat nasi naukowcy opracowali szereg technologii, które stosujemy w naszych innowacyjnych pastach przygotowanych specjalnie z myślą o łagodzeniu wrażliwości zębów. 

Kiedy zwrócić się do dentysty?

Należy pamiętać, że wrażliwość zębów nie jest jedynym czynnikiem powodującym ból zębów. Jeśli niezależnie od okoliczności odczuwasz dyskomfort lub ból zębów, postaraj się jak najszybciej skonsultować się z dentystą. Warto regularnie wykonywać badania kontrolne zębów co sześć miesięcy.

QuintlessIMS, Badanie zachowań rekomendacyjnych stomatologów, grudzień 2017

Kontrola online Sensodyne

Kontrola online Sensodyne®

Czy myślisz, że masz objawy wrażliwości zębów? Kontrola online to narzędzie, które pozwala uzyskać więcej informacji. Trwa tylko kilka minut i możesz wykonać ją już teraz.

Wykonaj kontrolę online

O WRAŻLIWOŚCI