Pielęgnacja wrażliwych zębów

Pielęgnacja wrażliwych zębów

Pielęgnacja wrażliwych zębów

Pielęgnacja wrażliwych zębów

Pielęgnacja poza łazienką

Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie specjalnie opracowaną pastą do zębów z fluorem, taką jak produkty Sensodyne®, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pielęgnację wrażliwych zębów oraz dbanie o zdrowie zębów i dziąseł. Istnieją też jednak inne metody walki z wrażliwością.

  • Nie unikaj wizyt u dentysty Jeśli Twoja ostatnia wizyta stomatologiczna miała miejsce ponad 6 miesięcy temu, koniecznie wybierz się do dentysty.
  • Staraj się nie zgrzytać zębami Jeśli wiesz, że zgrzytasz zębami, lub odczuwasz dyskomfort po przebudzeniu się rano, postaraj się jak najszybciej porozmawiać o tym ze swoim dentystą.

Jedzenie i picie ulubionych potraw i napojów

Z czasem kwasy zawarte w potrawach i napojach mogą doprowadzić do erozji szkliwa i ścierania się zębów. Do takich produktów zaliczają się owoce i soki owocowe, napoje gazowane, czarna kawa lub herbata, wino oraz wszelkie produkty o ostrym smaku, takie jak keczup lub sosy do sałatek. Jeśli grozi Ci kwasowa erozja szkliwa, zapytaj swojego dentystę, jak jeść potrawy i pić napoje zawierające kwasy. Możesz też wypróbować pastę do zębów opracowaną specjalnie z myślą o ochronie zębów przed kwasową erozją szkliwa, np. Sensodyne® ProSzkliwo.

Wykonaj kontrolę online

Dowiedz się więcej o wrażliwości zębów

Czy myślisz, że masz objawy wrażliwości zębów? Kontrola online to narzędzie, które pozwala uzyskać więcej informacji. Trwa tylko kilka minut i możesz wykonać ją już teraz.

Wykonaj kontrolę online

O WRAŻLIWOŚCI